آموزش تعویض صفحه دستگاه سنگ فرز

دستگاه فرز یک ابزار بسیار پرکاربرد و مفید می باشد. چه مشغول سایش فلز باشید و چه برش سرامیک؛ یک دستگاه فرز، به کارتان خواهد آمد و البته کار کردن با آن نیز چندان سخت نیست. هر چند تعویض صفحه ساب و برش دستگاه فرز به کمی دانش نیاز دارد ولی کار سختی نیست و تنها چند دقیقه زمان خواهد گرفت.

چه چیزهایی را نیاز دارید :

 • آچار دستگاه
 • پیچ گوشتی
 • چکش
 • انبر قفلی
 • انبردست
 • صفحه سنگ نو

بسته به ابزاری که در اختیار دارید، روش های مختلفی برای تعویض صفحه دستگاه فرز وجود دارد. ساده ترین روش استفاده از آچارسنگ است که کارخانه همراه دستگاه ارائه می کند. اما، اگر دستگاه فرز دست دوم خریده باشید و یا آچارها را گم کرده باشید، راه های دیگری برای تعویض صفحه سنگ دستگاه بدون استفاده از آچار سنگ وجود دارد.

مرحله اول : برق دستگاه را قطع کنید

توجه داشته باشید خاموش نکردن دستگاه ممکن است منجر به صدمات جانی شود. قبل از انجام مراحل بعد، از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

برای جلوگیری از هرگونه آسیب ناشی از روشن شدن اتفاقی دستگاه، حتما برق دستگاه را کاملا قطع نمایید. در مدل های برقی؛ مطمئن شوید کابل دستگاه از پریز برق جدا شود.

مرحله دوم : باز کردن صفحه

بازکردن صفحه با کمک آچار سنگ

هنگامی که یک دستگاه فرز جدید میخرید، به همراه آن دو آچار متفاوت ارائه میشود. یکی از آچارها شبیه آچار معمولی است، دومی بیشتر شبیه چنگک دو سر است. چنگک ها را بین صفحه و دستگاه، درون دو سوراخی که روی مهره تعبیه شده است قرار دهید.

از آچار برای ثابت نگاه داشتن مهره زیر صفحه کمک بگیرید. همانطور که با کمک آچار مانع از چرخیدن صفحه می شوید، آچار سنگ چنگک مانند را در خلاف جهت چرخش صفحه؛ که معمولا با فلش در پایین مشخص شده است؛ بچرخانید.

ممکن است دکمه ای در کنار دستگاه برای ثابت نگاه داشتن صفحه طراحی شده باشد. تا زمانی که صفحه کاملا از روی فرز جدا شود دکمه را رها نکید.

باز کردن صفحه سنگ با کمک سایر ابزارها

با کمک انبر قفلی مهره زیر دستگاه را ثابت نگاه دارید. از انبر قفلی برای جلوگیری از چرخش صفحه سنگ استفاده نمایید. حال به جای آچار سنگ چنگک مانند، پیچ گوشتی را درون یکی از سوراخ های مهره؛ که بین صفحه سنگ و موتور قرار دارد؛ فرو کنید.

پیچ گوشتی را در خلاف جهت چرخش صفحه بچرخانید. اگر موفق به شل کردن مهره نشدید، می توانید از ضربات آرام چکش بر روی پیچ گوشتی کمک بگیرید تا مهره رفته رفته شل شود.

باز کردن صفحه بدون استفاده از ابزار

با کف دستان به صفحه سنگ در خلاف جهت چرخش نیرو وارد کنید. تکرار این کار باعث شل شدن مهره خواهد شد و می توانید با کمک انگشتان مهره را باز نموده و صفحه سنگ را جدا کنید.

اگر موفق نشدید باید به کمک انبردست صفحه سنگ را بشکنید و تکه تکه جدا کنید تا دسترسی بهتری به مهره زیر و روی دستگاه ایجاد شود.که البته این آخرین راه است و توصیه نمیشود.

مرحله سوم – نصب صفحه سنگ  جدید

صفحه سنگ برش یا ساب جدید را به همان شکل صفحه سنگ قدیمی روی دستگاه سوار کنید. خیلی مهم است که از صفحه سنگ با کیفیت و متناسب با دستگاه استفاده نمایید. اگر مطمئن نیستید که چه صفحه سنگی مناسب است، صفحه سنگ قدیمی را با خود به ابزار فروشی ببرید و با کمک فروشنده، سنگی  مطابق با آن خریداری نمایید.

در نهایت، با نیروی دست، صفحه سنگ را خلاف جهتی که قبلا هنگام باز کردن سنگ قدیمی حرکت داده بودید، بچرخانید تا کاملا سفت شود. در این حالت باید دستگاه فرز را روشن نمایید و به خوبی کار کند. اگر صفحه سنگ برش یا ساب شما نیاز به تعویض دارد حال می توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

 

پست های مرتبط

دریل مگنتی گردبر بی ام الکتریک
فروشگاه اینترنتی بی ام الکتریک

33 دیدگاه

 1. ez02ga

 2. ۱xbet промокод при регистрации на сегодня http://stickers.ru/articles/pages/1hbet_promokod_pri_registracii__bonus_do_32500_rub_.html

 3. промокод ۱xbet при регистрации http://thefirmwarefile.com/pag/promokod_260.html

 4. промокод на бонус ۱xbet http://businessnewsup.com/wp-content/pgs/?promokod_260.html

 5. промокод ۱хбет при регистрации https://reklamalubercy.ru/sites/pgs/besplatnuy_promokod_pri_registracii.html

 6. پاسخ
 7. промокод при регистрации ۱xbet https://www.jkfitness.com/wp-content/pags/promokod_260.html

 8. پاسخ

  рабочий промокод ۱хбет https://www.eltis.com/images/pgs/promokod_259.html

 9. ۱xbet при регистрации промокод https://statusexpert.ru/wp-content/art/besplatnuy_promokod_pri_registracii.html

 10. промокод на бонус ۱xbet http://ruptur.com/libs/photo/promokod_259.html

 11. پاسخ
 12. промокод при регистрации ۱xbet на сегодня https://sansk.by/content/pag/promokod__260.html

 13. Everything is very open with a clear description of the issues. It was really informative. Your site is very useful. Thank you for sharing!

 14. промокод Pokerdom на пополнение бесплатно при регистрации https://www.snabco.ru/fw/inc/promokod_pokerdom_oficialnuy_sayt.html

 15. промокод при регистрации MelBet на сегодня https://mebel-3d.ru/libraries/news/?melbet_2020_promokod_dlya_registracii_besplatno.html

ثبت نظر

بالا